Peníze na vaši příští dovolenou už máte nejspíše doma

Dokážu si představit ten udivený a nevěřícný výraz na vašem obličeji. Kde by se u nás doma vzalo tolik peněz? No já si kladla stejnou otázku. Jak na rodičovské ušetřit dost peněz, abychom si mohli zajet na Bali nebo do jiné exotické destinace.

Mé rozumné já mi říká…

že s našimi příjmy se tam podíváme leda tak za pár let, že by bylo levnější zajet pod stan hned tady za kopec na Žermanickou přehradu. Vždyť to je skoro jako moře. Ne, děkuji nechci. Chtěla bych poznat zas další kus světa, očichat si ty vůně na místním tržišti a chrastit si v hrsti mušličkama, co jsme nasbírali na pláži…

Někdo se smíří s tím, že na to nemá, někdo se s tím smířit nechce a hledá způsoby, jak by to šlo udělat jinak.

Pokud nejste člověk žijící v duchu minimalismu, mám pro vás dobrou zprávu! Peníze na vaši příští dovolenou nejspíš opravdu máte doma. Nebo aspoň podstatnou část.

Sedím v obýváku, dívám se kolem sebe, všude hromada věcí, které nutně nepotřebuji a celé to na mě tak nějak padá. Už dlouho si říkám, že se těch krámů musím zbavit.

Knížky miluju, ale opravdu je potřebuju mít všechny doma? Do knihovny chodím, tak si nechám jen ty, které se nedají půjčit.

Mladší syn má rok, takže plínky jsou pořád žhavé téma. Používám látkové, jednak to šetří přírodu a v neposlední řadě i peněženku. Papírové plíny si nechám na horší časy.

Kluci mi rostou před očima, tak oblečky, do kterých se nevlezou prodám nebo pošlu dál. O hračkách ani nemluvě. Bude víc místa a nějaká korunka k tomu. Svoje oblečení bych taky potřebovala protřídit. Když člověk razantně provětrá šatník, zjistí, kolik věcí třeba roky neměl na sobě.

I trendy, co se týče šetrnosti se ubírají tímto směrem. Není třeba mít hromady oblečení. Stačí pár kvalitních kousků, které jsou nadčasové.

Taky už doma nepotřebuji šátky na nošení. Nosítko je i na cestování vhodnější, protože se taky rychle nezašpiní jako šátek a taky tolik nehřeje.

Další velkou etapou našich životů je jídlo. Zkouším si na balkóně vypěstovat bylinky, co používám v kuchyni a taky rajčata, jahody a borůvky, občas cukety, fazole… Prostě taková malá džungle. Pokud máte zahrádku, tak za zeleninu nemusíte v sezóně tolik utrácet a navíc to máte vypěstované s láskou a bez chemikálií. Do téhle fáze se snad taky jednou dostaneme.

Možností jak ušetřit i s napjatým rozpočtem je určitě více.

Jen jde o to je najít. Ušetřené peníze se pak dají použít na dovolenou nebo na jiný skvělý zážitek pro celou rodinu.

Možná to celé nemusí být ani tak o šetření, jako o přístupu k životu a svému okolí. Nakonec i to cestování nemusí být jen honbou za dokonalýma fotkama. Může být smysluplné a taky šetrné. Ale o tom zase někdy jindy.

Tak co, navnadila jsem vás k jarnímu úklidu s milým bonusem k dovolené? Nebo jste přišli na jiný způsob, jak si spořit na dovolenou? Určitě mi napište, co vás napadlo. Budu se těšit

„Miluji cestování ať už prstem po mapě nebo do všech těch krásných míst na naší planetě. Chci to ve vás probudit taky, proto o tom píšu.“ Začtěte se do eBooku Adventní cesta kolem světa nebo si přečtěte můj příběh tady -->
Komentáře
 1. Bětka napsal:

  Minimalismus je super cesta. Kromě toho, že ušetří – nebo znovu vydělá – spoustu peněz, šetří taky čas při úklidu. Akorát u mě to pak dopadá tak, že už mi dvě hračky na zemi připadají jako šílený nepořádek. Nesmí se to přehánět.

  • Lucie Letochová napsal:

   Hihi, tak to se u nás stát nemůže. na zemi toho leží tolik, že věci musíme překračovat. Kluci zkrátka potřebují všechno na očích 🙂

 2. To je balkon jak u mojí mamky! Teď už bydlí s námi a realizuje se na zahrádce, ale nedat jí tam rozdělující plůtek, tak máme rajčata až v předsíni 😀 Je to úplně jiná chuť, než amarouny „dozrávající“ v kamionu.

  • Lucie Letochová napsal:

   No my máme pidi balkón. Zahrádka je trochu z ruky. Ale džungle na balkóně, to je moje! 😉

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.