SAŠA JEDE do Havířova aneb od cestovatelských přání k činům

Coelho napsal:„Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.“ Když jsem se já před půl rokem rozhodla neodložit jedno rozhodnutí, spojily se snad i okolní vesmíry a začaly přicházet možnosti, o kterých jsem do té doby jen snila…

Na konci ledna jsem vstoupila do kurzu Podnikání z pláže. Možná se ptáte, jak to souvisí s cestováním.

Vždycky jsem toužila cestovat a taky jsem cestovala. Sama, s manželem a teď i s dětmi. Chtěla bych cestovat ale víc než jen o dovolené. Když člověk cestuje „na plný úvazek“, tak se ho společnost snaží natlačit zpět do práce, nejlépe do takové, která ho nebaví. Jen aby zapadnul a nevybočoval z řady.

Milujeme cestování

No ale to je mi jaksi proti srsti. Díky kurzu jsem si to uvědomila do té míry, že jsem s tím začala něco dělat. Takže kromě cestování samotného o tom teď i píšu a hledám si cestu k podobně smýšlejícím lidem. A taky k zajímavým místům, které přidáváme na náš cestovatelský seznam.

Na cestách poznáte zajímavé lidi

V dubnu jsme se na Slow Travel festivalu potkali s rodinou Tatranských, kteří jsou na cestách se třemi dětmi už několik let. Článek o Slow Travel Festivalu si můžete přečíst na mém blogu. Díky Slow Travel festivalu jsem se potkala i s Veronikou Hurdovou alias Krkavčí matkou, která píše knížky a taky cestuje se třemi dětmi.

No a teď mi „vesmír“ poslal do cesty Sašu. Je to malý kluk, který s rodiči cestuje po světě.

Cestovatelské sny

Saša je nejmladší český cestovatel, co znám. Od narození procestoval prozatím 36 zemí. Ve 13 měsících se uvelebil do sedla bicyklu. Projel na kole skrze Tibet a překonal tam nadmořskou výšku 5000 metrů. Saša prostě jede!

V září 2018 pobude chvíli doma v ČR. Proto jsem nelenila a pozvala ho i s rodiči do Havířova, aby udělali přednášku, než zas vycestují někam do ciziny.

Přednášku organizujeme jako Plyšák cestovatel. Na cesty s sebou totiž bereme plyšáka ze školky od Matýska, našeho staršího syna. Fotky chceme ukázat dětem ve školce. Třeba se jim zalíbí místa, která jsme navštívili, a jednou v sobě také objeví cestovatelskou duši.

Další plyšák se k nám na cesty teprve přidá. Tentokrát to nebude plyšák ze školky ale z organizace Debra, která pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel. Chceme dětem s touto nemocí ukázat místa, na která se pravděpodobně nedostanou a ostatním zas možná pomůžeme vidět svět tak, jak ho prožívají právě lidé s nemocí motýlích křídel. A pište si, že to není snadné.

Touto přednáškou proto Debru podpoříme a pošleme na jejich účet 10% z částky vybrané na vstupném. Přijďte na přednášku, dozvíte se něco o Tibetu, cestování s malým Sašou a ještě podpoříte Debru. To zní dobře, ne?

Přednáška se bude konat 20. 9. 2018 v havířovské knihovně na ul. Svornosti.

Srdečně Vás všechny tímto zvu, abyste se přišli podívat a poslechnout si zážitky z cest přes Tibet a nejenom tam. Připravený bude i sestřih filmu, který Saša s rodiči natočil během cest.

Pokud přijdete s dětmi, budou si moci hrát v dětském oddělení. Hlídání bude zajištěno a rodiče si můžou nerušeně vyslechnout přednášku.

No a my se budeme těšit na září, že se uvidíme se Sašou a taky s vámi, pokud k nám zavítáte.

Bližší detaily najdete na plakátu, na FB stránce Plyšák cestovatel nebo mi napište a info ráda doplním.

 

„Miluji cestování ať už prstem po mapě nebo do všech těch krásných míst na naší planetě. Chci to ve vás probudit taky, proto o tom píšu.“ Začtěte se do eBooku Adventní cesta kolem světa nebo si přečtěte můj příběh tady -->
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.