Dovolená s třešničkou na dortu

Jedete na dovolenou na vlastní pěst a nesvazuje vás rozplánovaný rozvrh dovolené od cestovky? Tak proč si dovolenou nezpestřit zážitkem, na který se nezapomíná. Buď si můžete dovolenou užít a v klidu se vrátit domů nebo jí dodat punc nezapomenutelnosti.

Jinak normální velkoměsto se v jednu chvíli změní v chumraj lidí, kteří po sobě stříkají vodu z pistolek…

Se setměním vyletí k nebi tisíce osvětlených lampiónů a vy stojíte mezi těmi světly a život v tu chvíli nemůže být krásnější…

Festivaly a svátky jsou zážitky na celý život

To první, Songkran, jsme okusili na vlastní kůži. Na to druhé, Yi Peng, se těším a doufám, že se mi to jednou splní. Obojí se dá zažít v Thajsku. Chce to jen se tam vydat v ten správný čas.

Byla by škoda takové možnosti nevyužít. Proto než si koupíte letenky, zkuste se podívat, jestli na termín vaší dovolené v dané zemi nespadá státní svátek, festival či jiné oslavy. Není problém si o den nebo dva dovolenou posunout a být pak přímo v centru dění.

Songkran – thajský nový rok

My jsme si odlet z Thajska posunuli tak, aby vyšel právě na Songkran. Zjistili jsme si z více zdrojů, jak oslavy thajského nového roku probíhají, aby nás něco nezaskočilo.

Je dobré vědět, že při oslavách jsou některé ulice zavřené. Taky se připravte na to, že během Songkranu na vás nezůstane nitka suchá a budete zmazaní od hlavy až k patě. Je to úžasnéééé!

Thajci mají rádi turisty a úplně nejvíc mají rádi děti, takže počítejte s tím, že budete středem pozornosti.

Běžná, všední dopravní situace se může oslavami „zkomplikovat“ a případná cesta na letiště by se mohla protáhnout. A nejen cesta na letiště. My jsme si proto naplánovali přesun z ostrova Koh Lanta na pevninu o pár dní dříve, abychom to pak nemuseli „doplavat“, pokud nepojede žádná loď.

Když už jsem začala zmiňovat festivaly v Thajsku, zmíním ještě jeden. Vegetariánský festival v Phuketu. Podle názvu jsem si říkala, že by to byl určitě super festival. Marek je vegan, tak bychom aspoň ochutnali nějaké vege speciality.

Není festival jako festival

Když jsem hledala informace o Thajsku, narazila jsem na video, ve kterém jsou záběry právě z vegetariánského festivalu. Je to z pořadu „Na cestě“, kterým provází Bartoška a Donutil.

Vegetariánský festival v Phuketu

Video jsem dokoukala a suše polkla. Rituální propichování obličeje bych pod tímto názvem fakt nehledala. Možná si říkáte: „Mám piercing a zas tak moc to nebolelo.“ Tak doporučuji zkouknout video nebo zapátrat po jiných odkazech. Rozhodně to není festival pro děti a při smršti hormonů po porodu asi ani pro matky.

Proč to ale zmiňuji? Scénáristku pořadu „Na cestě“, Markétu Nešlehovou s kameramanem jsme potkali při večeři v Bangkoku. Seznámil nás kamarád Radim, který bydlí už nějaký ten rok v Thajsku.

S ním jsme se poznali právě díky dovolené v Thajsku a hned jsme si padli do oka. Po pár rozhovorech jsme zjistili, že máme dokonce společné známé. No není ten svět malý?

Normálně bych takové náhody nedala dohromady, ani kdybych se snažila. Jedna dovolená v Thajsku a člověk se nestačí divit…

 

 

 

„Miluji cestování ať už prstem po mapě nebo do všech těch krásných míst na naší planetě. Chci to ve vás probudit taky, proto o tom píšu.“ Začtěte se do eBooku Adventní cesta kolem světa nebo si přečtěte můj příběh tady -->
Komentáře
  1. Kristýna napsal:

    Nám se částečně náhodou podařilo zažít několik svátků při naší cestě po Japonsku a musím potvrdit, že byly nezapomenutelné a celá cesta díky nim byla mnohem autentičtější 😉

    • Lucie Letochová napsal:

      A co to bylo za svátky? Přijde mi, že asijské země pořád něco slaví. Lidi tam umí být vděční a spokojení a svátky jsou fakt hodně silný zážitek. V Evropě jsem takovou silnou zkušenost ještě neměla.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.